Czy wiesz, że wybór materaca ma wpływ na Twój kręgosłup?

Większość naszego społeczeństwa na co dzień boryka się z mniejszymi lub większymi problemami, to oczywiste.

Z całą pewnością można zaryzykować tezę, że przeprowadzając ankietę o codziennych problemach, wśród losowo wybranych przechodniów, większość odpowiedzi zmierzała by w stronę zbyt małej pensji, wkurzającego szefa, niezadowalającego partnera, ot nasza polska sielanka.

Natomiast w temacie zdrowia raczej mało kto byłby aż tak wylewny, co jeszcze jest w pełni zrozumiałe. Jednak problem pojawia się, kiedy nasze ciało codziennie daje nam sygnały, że coś jest nie tak, a my je bagatelizujemy, łykając tabletkę kolejnego, reklamowanego w telewizji, specyfiku błyskawicznie dającego nam upragnioną ulgę.

Według ogólnodostępnych danych bóle pleców i kręgosłupa są problemem, z którym mierzy się zdecydowana większość naszego społeczeństwa. Niektóre źródła podają, że problem ten dotyczy aż 80% z nas. Liczba ta działa na wyobraźnię, jednak jeśli pochylimy się nad tym tematem, fakt ten powinien dziwić nas zdecydowanie mniej.

Dlaczego? Odpowiedź brzmi: siedzący tryb życia

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, przed komputerem, powrót do domu, gdzie siądziemy na kanapie przed telewizorem. Dodajmy do tego brak aktywności fizycznej, nadmierną masę ciała i mamy prosty przepis na zwyrodnienia i choroby naszego kręgosłupa.

Natomiast może się okazać, że to nie nasz styl życia prowadzi do opisanych wyżej problemów, ale nasze łóżko. W obliczu licznych promocji materacy i akcesoriów do sypialnii w popularnych sieciówkach, wcale nie tak trudno źle dobrać materac. Wielu ludzi bagatelizuje tą decyzję, nie mając pojęcia, że wybranie materaca dostosowanego do naszej wagi, preferencji czy nawet wieku może znacząco wpłynąć na jakość naszego snu, a co za tym idzie, komfort naszego życia!

Jeśli lubimy spać na boku, najlepszym wyborem będą materace kieszeniowe i piankowe z zastosowaniem pianki termoelastycznej, które doskonale dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając w ten sposób odpowiednie ułożenie kręgosłupa.

Materace z serii Prestige:

Prestige Exclusive

Materac najwyższej klasy w kategorii materacy 9-cio strefowych oparty na sprężynie kieszeniowej skierowany jest do osób najbardziej wymagających. Wyposażony w system cyrkulacji powietrza „STUDIO-M”oraz system PODWÓJNEGO STREFOWANIA

– Jedna strona średnio twarda, charakteryzuje się zestawieniem pianki termoelastycznej oraz wysokoelastycznej pianki materacowej. Pianka termoelastyczna dzięki swej karbowanej strukturze doskonale poprawia krążenie krwi. Dopasowuje się do sylwetki pod wpływem temperatury ciała. Kolejna warstwa to pianka wysokoelastyczna z unikalnymi konturowymi nacięciami, którew połączeniu z 9-cio strefową sprężyną kieszeniową tworzą  “system podwójnego strefowania.”

– Druga strona twarda powstała poprzez zastosowanie wysokogatunkowej pianki materacowej o karbowanej powierzchni, dodatkowo utwardzona warstwą naturalnego kokosu. Mata kokosowa utwardza materac, przy jednoczesnym zachowaniu jego elastyczności, zapewnia dobrą wentylację, pochłania wilgoć z otoczenia.

Prestige Lux

Materac Prestige LUX jest przeznaczony dla par o mocno zróżnicowanej wadze. Należy do wysokiej jakości serii “materacy dla dwojga”. Ze względu na możliwość dużego zróżnicowania wagi pomiędzy kobietą i mężczyzną, wprowadziliśmy inne twardości sprężyn dla strony miększej i twardszej . Jak większość naszych materacy, w Serii Prestige również zastosowaliśmy system cyrkulacji powietrza “STUDIO-M”.

– Jedna strona średnio miękka wykonana została z wysokoelastycznej pianki materacowej z unikalnymi 9-cio strefowymi konturowymi nacięciami, które w połączeniu z 9-cio strefowymi sprężynami kieszeniowymi tworzą system podwójnego strefowania, co pozwala nam cieszyć się niezrównanym komfortem snu i wypoczynku. Dodatkowo między sprężynami, a płytą została umieszczona specjalna przekładka materacowa, która tworzy formę seperacji między warstwami.

– Druga strona miękka powstała poprzez zastosowanie termoelastycznej pianki typu Visco w połączeniu
z wysokojakościową pianką materacową. Warstwa termoelastycznej pianki typu Visco posiada karbowaną powierzchnię, która wpływa korzystnie na poprawę komfortu snu. Kolejna warstwa specjalnej pianki materacowej z mikroszczelinami wspomaga działanie systemu cyrkulacji powietrza “STUDIO-M”.

Materace z serii Satisfaction:

Satisfaction Exclusive

Dwustronny materac dla najbardziej wymagających. Wszelkie komponenty są dobrane w taki sposób, aby zapewnić optymalną wygodę. Najbardziej komfortowy materac z serii Satysfaction. Dzięki nacięciom stworzyliśmy piankowy materac z 9-cioma strefami twardości, które są dodatkowo wspomagane poprzez odpowiedni dobór wysokogatunkowej pianki, która tworzy rdzeń materaca. Specjalne nacięcia konturowe w materacu pozwoliły nam na zastosowanie opatentowanego systemu cyrkulacji powietrza „STUDIO-M”. Materac z serii Satysfaction Exclusive jest zwieńczeniem naszych wieloletnich badań w temacie materacy piankowych.

– Jedna strona średnio twarda to warstwa pianki termoelastycznej w której konturowe nacięcia tworzą 9 stref twardości. Pianka termoelastyczna pod wpływem temperatury idealnie dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała. Materac automatycznie wraca do swojego pierwotnego kształtu  wówczas gdy nie jest używany. Takie zestawienie komponentów polecamy jako stronę zimową.

– Druga strona twarda stworzona została poprzez zastosowanie wysokoelastycznej pianki materacowej z nacięciami konturowymi tworzącymi 9 stref twardości. Rdzeń materaca został specjalnie dobrany i opracowany tak by zoptymalizować komfort snu poprzez zastosowanie wysokoelastycznej pianki materacowej, w której dodatkowe nacięcia wspomagają działanie 9-ciu stref twardości. Takie zestawienie polecane jest jako strona letnia.

Satisfaction Lux

Materac z serii Satysfaction Lux to wysokojakościowy materac specjalnie wyprofilowany dzięki konturowym nacięciom tworzącym 9 stref twardości. Wysokogatunkowy dwustronny materac dla wymagających. Odpowiednie zestawienie komponentów pozwoliło nam na stworzenie materaca, który redukuje nacisk i zapewnia dobry komfort snu.

– Jedna strona średnio miękka powstała poprzez zastosowanie wysokoelastycznej pianki materacowej z nacięciami tworzącymi 9 stref twardości, które dodatkowo wspomagają strefy w rdzeniu materaca. Karbowana powierzchnia wysokoelastycznej pianki materacowej tworzy system cyrkulacji powietrza „STUDIO-M”.

– Druga strona średnio twarda powstała przez zastosowanie wysokojakościowej pianki materacowej. Karbowana powierzchnia dodatkowo wspomaga system cyrkulacji powietrza  „STUDIO-M”. Delikatnie masuje nasze ciało a jednocześnie poprawia krążenie krwi co wpływa na komfort snu.

Materace z serii Latex:

Latex Lux

Materac Latex Lux to bardzo solidny materac o wysokich parametrach i właściwościach. Materac na bazie sprężyny 9-cio strefowej kieszeniowej, wyposażony w system cyrkulacji powietrza „STUDIO-M”. Materac skierowany jest dla wymagających klientów.

– Jedna  strona średnio twarda powstała  dzięki  6cm warstwie  naturalnego lateksu, który zapewnia wysoką higieniczność, a specjalne otwory o naturalnej strukturze poprawiają wentylację. Strefy twardości sprężyny 9-cio strefowej gwarantują właściwe podparcie kręgosłupa zapewniając dobry sen.

– Druga  strona średnio twarda powstała poprzez zastosowanie termoelastycznej pianki typu Visco w połączeniu z wysokojakościową pianką materacową. Dwie płyty połączone powierzchniami karbowanymi  są znakomitym podparciem naszej sylwetki, co korzystnie wpływa na poprawę komfortu snu. Dodatkowa warstwa specjalnej przekładki materacowej tworzy formę seperacji między sprężyną a pianką Visco.

Jeżeli zaś preferujemy spanie na plecach, to materac powinien być nieco twardszy, aby stabilnie podpierał kręgosłup.

Materace z serii Prestige:

Prestige Optimal

Materac z serii Prestige Optimal charakteryzuje się systemem podwójnego strefowania oraz systemem cyrkulacji powietrza Studio M. Jest to materac z wyższej półki dla wymagającyh klientów.

– Jedna strona średnio twarda wykonana została z wysokoplastycznej pianki materacowej z unikalnymi konturowymi nacięciami, które w połączeniu z 9-cio strefowymi sprężynami kieszeniowymi tworzą system podwójnego strefowania. System ten pozwala cieszyć się niezrównanym komfortem snu i wypoczynku.

– Druga strona twarda powstała poprzez zastosowanie wysokogatunkowej pianki o karbowanej powierzchni, która jest elementem ulepszonej cyrkulacji powietrza. Kolejnym atutem w materacu Optimal jest zastosowanie warstwy naturalnego kokosu, który doskonale utwardza powierzchnię. Ta strona dedykowana jest dla osób ze schorzeniami kręgosłupa.

Materace z serii Satisfaction:

Satisfaction Standard

W trosce o dobro i komfort naszych klientów, pragniemy zaproponować Państwu kolejny wysokogatunkowy materac z serii Satisfaction Standard. Dwustronny materac wyposażony w poprzeczne nacięcia tworzące 9 stref twardości, które idealnie odwzorowują kształt i ułożenie naszego ciała. Dodatkowo jedna ze stron materaca została utwardzona warstwą naturalnego kokosu, co pozytywnie wpływa na nasze dobre samopoczucie.

– Jedna strona średnio twarda powstała poprzez zastosowanie wysokoelastycznej pianki materacowej z poprzecznymi nacięciami  tworzącymi 9 stref twardości materaca.

– Druga strona twarda została wykonana z wysokojakościowej pianki materacowej z karbowaną powierzchnią od wewnątrz utwardzona warstwą naturalnego kokosu. Powyższe zestawienie komponentów tworzy twardą stronę materaca co wpływa na poprawę komfortu snu.

Satisfaction Optimal

Dwustronny materac z serii Satysfaction Optimal to wysokojakościowy materac, w którym rdzeń materaca został stworzony z pianki materacowej wysokoelastycznej. Karbowana powierzchnia w materacu wpływa na prawidłową wentylację materaca. Takie zestawienie jak najbardziej jest polecane do stosowania na stelażu regulowanym i nie tylko.

– Jedna strona średnio miękka wykonana jest z wysokojakościowej pianki materacowej z unikalnymi konturowymi nacięciami, które tworzą formę 9-ciu stref twardości, idealnie dopasowując się do anatomicznej budowy ciała. Dodatkowa karbowana powierzchnia wewnętrzna wpływa na właściwą cyrkulacje powietrza. Rdzeń jest stworzony z wysokoelastycznej pianki z dodatkowym nacięciem w kształcie fali, która pozytywnie wpływa na komfort snu.

– Druga strona średnio twarda powstała poprzez zastosowanie wysokojakościowej pianki materacowej. Karbowana powierzchnia pianki materacowej poprawia krążenie krwi. Połączenie komponentów w taki sposób niweluje nadmierny ucisk. Odporność na odkształcenia gwarantuje nam zastosowanie materiałów najwyższej klasy.

Materace z serii Latex:

Latex Exclusive

Materac najwyższej klasy w kategorii materacy lateksowych, skierowany dla bardzo wymagających klientów. Wszystko dzięki zastosowaniu warstwy pianki wysokoelastycznej wyposażonej w unikalne konturowe nacięcia, oraz systemu cyrkulacji powietrza „STUDIO-M” Materac na bazie sprężyny 9-cio strefowej kieszeniowej, która tworzy wraz z powyższą warstwą „System podwójnego strefowania” – dzięki temu dostosowuje się do anatomicznej budowy ciała. Materac dwustronny lato – zima.

– Jedna strona średnio twarda powstała przez zastosowanie pianki wysokoelastycznej strefowanej z unikalnymi konturowymi nacięciami, oraz warstwy naturalnego lateksu, który doskonale wpływa na komfort snu. Całość idealnie ze sobą współgra zatrzymuje ciepło przez co tworzy stronę zimową.

– Druga strona twarda charakteryzuje się zestawieniem kokosu połączonego z lateksem. Warstwa specjalnej przekładki materacowej tworzy formę seperacji między sprężyną a kokosem. Naturalna warstwa kokosu utwardza materac przy jednoczesnym zachowaniu jego elastyczności. Efekt ten wzmacnia warstwa lateksu, jego otwory o naturalnej strukturze dodatkowo poprawiają wentylacje. Ta strona dedykowana dla osób ze schorzeniami kręgosłupa.

Nie ulega wątpliwości, że wybór odpowiedniego, dostosowanego do naszych potrzeb, materaca ma kluczowe znaczenie nie tylko dla naszego zdrowia, ale również, a może przede wszystkim, dobrego samopoczucia.

Dlatego następnym razem, gdy znów zasugerujemy się znaną marką, popularnym logiem, zostającą w pamięci reklamą czy po prostu, okazyjną ceną, miejmy z tyłu głowy, że czasem warto poświęcić więcej czasu po to, aby dobrać materac idaelnie skrojony na naszą miarę. Tym bardziej, że nasze łóżko, to miejsce, w którym spędzamy przynajmniej kilka godzin w ciągu doby.

Czy jedlibyśmy przy byle jakim stole? Albo oglądali ulubiony serial na byle jakim telewizorze? No właśnie. Dlatego dobór materaca ma równie ważne, o ile nie ważniejsze znaczenie.

Zapraszamy do naszych stacjonarnych salonów oraz sklepu internetowego www.studiomaterace.pl