SaloneSatellite: rejestracja otwarta na rok 2024

Do 15 września można przesyłać zgłoszenia do udziału w wydarzeniu poświęconym osobom poniżej 35. roku życia w Salone del Mobile.Milano

Rok 2024 to wyjątkowa data dla SaloneSatellite : w przyszłym roku odbędzie się 25. edycja wydarzenia Salone del Mobile założonego przez Marvę Griffin w 1998 roku i poświęconego projektantom poniżej 35. roku życia. To jeszcze jeden powód, aby wziąć w nim udział. Celem Griffina było ułatwienie relacji pomiędzy firmami a młodymi projektantami przygotowującymi się do wejścia do zawodu i na rynek po odbyciu szkolenia. W ciągu 25 lat ta wizjonerska, ale niezwykle znacząca intuicja stała się rzeczywistością i na tę okazję Salone del Mobile.Milano przygotowuje specjalne inicjatywy, które zostaną zaprezentowane w nadchodzących miesiącach.

Tymczasem nadszedł czas na złożenie wniosków o udział w Selekcji: zgłoszenia należy nadesłać do 15 września 2023 r. Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się pod tym linkiem , podając swoje dane oraz zdjęcia trzech projektów zrealizowanych do tego terminu.


Artwood Academy – Polo Formativo del Legno Arredo Fondazione ITS Rosario Messina

Wizjonerskie spojrzenie, marzenie, wyraz miłości i zaufania do nowych pokoleń, w które zaangażowało się także wiele firm: SaloneSatellite było – i nadal jest – tym wszystkim od chwili założenia. Kawałek historii, żeby zrozumieć skalę zjawiska: w 1998 roku powstało Wydarzenie. W 2010 roku ustanowiono nagrodę SaloneSatellite Award , która nagradza trzy najlepsze projekty prezentowane w każdej edycji. Tutaj można zobaczyć zwycięzców roku 2023, natomiast pod tym linkiem można pobrać katalog wszystkich uczestników ostatniej edycji. Niektórzy mogą być „starymi” znajomymi, gdyż ci, którzy przejdą pierwszą selekcję, mogą startować aż trzykrotnie.

W 2018 roku w Artwood Academy – Tyczka szkoleniowa Legno Arredo Fondazione ITS Rosario Messina w Lentate sul Seveso, Brianza, Stała Kolekcja SaloneSatellite został założony. W dużej Audytorium uczelni wyższej założonej przez FederLegno gromadzi się około 330 projektów prezentowanych na SaloneSatellite. Kreacje te z powodzeniem weszły do ​​katalogów największych włoskich i międzynarodowych firm, a w niektórych przypadkach stały się ikonami współczesnego designu. Na przestrzeni lat w SaloneSatellite wzięło udział tysiące młodych projektantów, a niektórzy z nich pomogli w rozwoju historii designu, stając się punktami odniesienia dla ewolucji tej fascynującej dyscypliny. Zbiory Stałe można zwiedzać po wcześniejszym umówieniu.

Ale obchody dwudziestej piątej edycji SaloneSatellite rozpoczęły się w tym roku już niezwykłym wydarzeniem, wystawą „SATE… LIGHT. 1998-2022 SaloneSatellite Young Designers” . Założona jako hołd dla Euroluce , powstała w oparciu o koncepcję Kolekcji. Zaprezentowano 77 lamp zaprojektowanych przez 70 projektantów, którzy na przestrzeni lat uczestniczyli w Wydarzeniu. Do spełnienia marzenia Marvy przyczyniły się także firmy. Dzięki 50 markom, które postawiły na młode talenty, projekty te weszły do ​​produkcji. Znajdź ulotkę pod tym linkiem .

Aby uzyskać informacje na temat SaloneSatellite i odwiedzić Stałą Kolekcję , napisz na adres: salonesatellite@salonemilano.it


„STAN… ŚWIATŁO. 1998-2022 SaloneSatellite Young Designers” na SaloneSatellite 2023, tel. Ludovica Mangini