Producent mebli z Ligoty rozpoczął rekrutację na dużą skalę

Planują potroić zatrudnienie

Szukają kilkuset pracowników na kilkanaście stanowisk. Miesiąc temu w Ligocie, firma Adams Group – jeden z liderów produkcji mebli tapicerowanych w regionie uruchomiła nową halę produkcyjną o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych. 

Na dwóch zmianach ponad 200 osób bierze udział w produkcji mebli tapicerowanych: kanap, narożników, sof, foteli czy łóżek. Adams Group rozpoczęło akcję rekrutacyjną na dużą skalę. – Obecnie zatrudniamy blisko 300 osób, a w ciągu najbliższych kilku lat planujemy potroić zatrudnienie – wyjaśnia Anita Ciesielska, dyrektor personalna Adams Group. – Stanowiska, na które cały czas rekrutujemy kandydatów i zatrudniać będziemy najwięcej osób to głównie produkcja: tapicerzy, szwaczki, pakowacze, wyklejacze, monterzy, magazynierzy. Firma oferuje teraz miejsce pracy dla kilkudziesięciu kierowców kat. B, którzy w Polsce i zagranicą dostarczają do klientów zamówione meble. – Kierowcy to po produkcji nasza druga największa grupa zawodowa – mówi Ciesielska.

Sprawdź oferty

Obecnie rekruterzy starają się pozyskać kandydatów na kilkanaście stanowisk. Do pracy w biurze mogą się zgłaszać kandydaci na: specjalistę ds. obsługi klienta z j. niemieckim, księgową, specjalistę do spraw transportu i kilka innych stanowisk do pionu logistyki. Na produkcji dostępne są oferty m.in. dla: lidera produkcji, pakowacza, tapicera, montera stelaży meblowych, szwaczki, automatyka utrzymania ruchu, magazyniera. Ze wszystkimi ofertami pracy można się zapoznać, wchodząc na stronę https://adamsgroup.pl/?s=kariera.

Wraz ze wzrostem produkcji w Adams Group pojawi się jeszcze więcej stanowisk dla specjalistów z różnych branż np. logistyki, handlu, marketingu, stanowiska liderskie i kierownicze oraz specjalistyczne na produkcji.

Skorzystaj z atrakcyjnych warunków

Konkurencja jest duża, jednak osoby, które zdecydują się na pracę w tej firmie, mogą liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia. – Na produkcji obowiązuje system akordowy. Standardy akordów są realne, mamy wysokie stawki przeliczeniowe, dzięki czemu nasi pracownicy są w stanie zdobyć satysfakcjonujące wynagrodzenie – zapewnia Anita Ciesielska z Adams Group. – Współpracujemy z agencjami pracy i w modelu agencyjnym zatrudniamy ok. 70 osób. Jednak główne procesy pozyskiwania nowych pracowników prowadzi nasz dział rekrutacji. Ponad 200 osób to nasi etatowi pracownicy na produkcji, a ponad 70 pracowników administracyjnych pracuje na co dzień w biurowcu i dodatkowo co tydzień na umowę o pracę zatrudniamy 10-15 nowych osób – konkretyzuje dyrektor personalna Adams Group.

Praca dla 3 powiatów

Firma z Ligoty najchętniej pozyskuje pracowników z regionu, w promieniu 30 km od siedziby firmy. – W polu naszego zainteresowania leżą powiaty: ostrzeszowski, kępiński i oleśnicki – mówi Ciesielska. Adams Group oferuje pracę w komfortowym biurowcu z własną kawiarnią, strefą chilloutu czy wygłuszonymi budkami do rozmów telefonicznych. Pracownicy produkcyjni są wdrażani do pracy w nowoczesnej hali produkcyjnej. Osoby już zatrudnione cenią sobie dobrą, rodzinną atmosferę pracy. – Inwestujemy w rozwój naszej kadry. Zrealizowaliśmy projekt development center dla wszystkich dyrektorów, kierowników i liderów w całej firmie. Każda z osób otrzymała indywidualny plan rozwoju oraz bierze udział w szkoleniach menedżerskich w ramach Akademii menedżera – opowiada Anita Ciesielska, HR Dyrektor. – W przyszłym roku największym wyzwaniem będzie otwarcie drugiej hali produkcyjnej. Wymaga to dobrej organizacji działań, ale mamy już w tym doświadczenie. W najbliższych latach chcemy zwielokrotnić liczbę osób zatrudnionych na produkcji, jak i kadrę menedżerską, więc nie zwalniamy tempa rekrutacji ani na moment – mówi Ciesielska.

Adams Group w liczbach

40 – tyle tysięcy metrów kwadratowych mają mieć łącznie cztery hale produkcyjne

50 – tyle ciężarówek zmieści się na parkingu

150 – tyle tysięcy sztuk mebli rocznie produkuje w tej chwili Adams Group

180 – tyle busów jednocześnie może pomieścić parking firmy

230 – tyle tysięcy metrów kwadratowych ma powierzchnia całego terenu inwestycji. To tyle co 33 boiska piłkarskie

250 – wartość tylu milionów złotych ma inwestycja budowy kompleksu biurowo-produkcyjno-logistycznego Adams Group

450 – tyle samochodów osobowych może stanąć na parkingu między biurowcem a halą

 

 

Zdjęcia: Adams Group ________________________________________________________________________

Backgrounder

Adams Group – polski producent mebli tapicerowanych z siedzibą w Ligocie (województwo wielkopolskie). Firma istnieje na rynku od 2011 r. i od tego czasu stała się jedną z czołowych firm meblarskich w regionie. Aktualnie firma produkuje 150 tys. sztuk mebli tapicerowanych rocznie. Są to kanapy, sofy, narożniki, fotele czy łóżka. Produkty firmy można kupić nie tylko w Polsce, ale też m.in. w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii, Austrii czy Holandii. W 2021 r. firma rozpoczęła największą w historii inwestycję, w ramach której powstaje kompleks biurowo-produkcyjno-logistyczny. W skład projektu wejdą m.in. cztery hale produkcyjne o łącznej powierzchni 40 tys. m kw.

Więcej informacji na temat firmy Adams Group można znaleźć na stronie www.adamsgroup.pl oraz oraz na profilu firmy na Facebooku: https://www.facebook.com/adamsgrouppl.