JAKIE TKANINY WYBRAĆ DO WYSTROJU W STYLU WSPÓŁCZESNYM?

Wewnętrzne studio projektowe Dickson tworzy przyjemne w dotyku nowe tkaniny, które harmonizują z przestrzeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Jego powołaniem jest refleksja nad możliwymi skojarzeniami i światami, tak aby każdy opracowany materiał mógł odnaleźć swe miejsce w Twoich przestrzeniach życiowych. Dlatego nasi projektanci oferują trzy gamy tekstyliów, które podkreślą trzy środowiska o wyrazistym charakterze: tradycyjny dom w stylu rustykalnym, dom miejski z graficzną architekturą i dom nad morzem, z meblami o naturalnym i eleganckim dizajnie.

W tym miesiącu oferujemy wybór tkanin Sunbrella, które mają zaakcentować graficzny aspekt Twojego wystroju willi w stylu współczesnym. Położona w mieście lub na jego obrzeżach, charakteryzuje się kubicznym stylem. Jej geometryczna fasada i duże przeszklone wykusze łączą się harmonijnie z tworzącymi ją materiałami: stalą, marmurem, szkłem i płytkami ceramicznymi. Dzięki przeszklonym przegrodom wewnętrzne przestrzenie łączą się wizualnie z przestrzeniami zewnętrznymi, co pozwala cieszyć się we każdym z pomieszczeń widokiem bujnego ogrodu niczym żywego obrazu, a także pięknym naturalnym światłem.

Aby podkreślić geometryczne kształty architektury tego domu, Dickson Design Studio radzi zabawić się kolorami i subtelnymi kontrastami, jakie mogą się między nimi tworzyć:

„Jeśli chcesz podkreślić własną osobowość, możesz postawić na odważny kolor”, mówi Audrey Eloi, starszy projektant w Dickson Constant. Nasza szeroka paleta 50 kolorów Solids daje Ci wiele możliwości wyboru: dzięki różnym deseniom, w tym tureckim, nakrapianym i pikowanym, możesz stworzyć niepowtarzalną i barwną atmosferę”.

Aby podkreślić meble czy dekoracyjne poduszki, pomyśl o detalach wystroju z tkanin w kolorze czarnym i ciemnoszarym:

„Czarne lub ciemnoszare tkaniny jako drobne akcenty nadają charakteru i podkreślają kształty. Nadają Twoim przestrzeniom bardzo nowoczesny i designerski wygląd. Jak mówi nam Audrey, wypustki, a nawet podwójne wypustki, dodadzą więcej kontrastu i poprawią graficzny aspekt urządzenia lub architektury pomieszczenia. Na przykład nasze produkty Solid Black lub Heritage Char są idealne, aby zwrócić uwagę na piękną sofę”.

Zapewne rozumiesz, że najważniejsze tutaj to postawić na odważne kolory, aby ożywić i dynamizować Twoje przestrzenie:

„Na sofę wybierz tkaninę Solid Rainforest, którą zestawisz z poduszkami o akcentach świeżej i świetlistej żółci, z tkanin takich jak nasze Mezzo Sulphur lub Solid Lin. Połącz je z olśniewającym Solid True Blue na pokryciu fotela lub pufy, tworząc zestawienie odważnych kolorów, które nadadzą Twojej przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej mnóstwo charakteru”.