Tkaniny obiciowe Persempra pojawiły się na Targach World Hotel…

W dniach 26-28 marca miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Targi World Hotel to jedyna na taką skalę impreza dla branży hotelarskiej w Polsce. Co roku do Warszawy ściągają tysiące odwiedzających z kraju i zza granicy, którzy mają okazję zapoznać się z nowościami wśród produktów, rozwiązań, trendów i technologii w branży hotelarskiej. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 15 400 odwiedzających, którzy na terenie Ptak Expo Warsaw (30 000 metrowej hali) mieli okazję wziąć udział w 25 konferencjach poświęconych branży HoReCa (akronim stosowany jako zbiorcza nazwę dla branży hotelarskiej i restauracyjnej), a także mogli obejrzeć produkty aż 296 wystawców. Jak na 3 dni to całkiem sporo!

Podczas tego typu imprez targowych wystawcy mają możliwość zaprezentować swoje produkty z bardzo szerokiej oferty branżowej, dzięki czemu każdy zainteresowany mógł znaleźć coś dla siebie. Obok urządzeń czyszczących, dekoracji do wystroju wnętrz czy oświetlenia, ważne miejsce zajmowały także tekstylia dla branży HoReCa. Marka Persempra miała przyjemność zaprezentować swoją kolekcję tkanin tapicerskich na pięknie wykonanych meblach z HM Manufaktura Mebli. Dziękujemy Manufakturze za możliwość przedstawienia naszych materiałów obiciowych bezpośrednio na sofach, kanapach, narożnikach, fotelach, krzesłach czy pufach, co pozwoliło wydobyć ich naturalne piękno, a naszym potencjalnym klientom umożliwiło obserwację, jak tkanina obiciowa PERSEMPRA układa się na meblach.

W co ubiera się HoReCa? Właściwości tkaniny obiciowej

W branży hotelarskiej i restauracyjnej niezwykle istotne jest, aby materiał posiadał walory estetyczne, był wytrzymały i łatwy w utrzymaniu w czystości. Walory estetyczne zależne są oczywiście od charakteru miejsce, w którym staną obite materiałem tapicerskim kanapy, sofy, fotele czy krzesła.

HoReCa jeszcze istotniejsza niż estetyka są jednak właściwości tkaniny obiciowej, a przede wszystkim jej wytrzymałość. Dla restauratorów i hotelarzy inwestycja w meble, to przede wszystkim inwestycja w ich jakość oraz funkcjonalność. Codziennie przez lokale restauracyjne, kawiarenki czy hotele przetaczają się dziesiątki osób. Każde spotkanie gościa z meblem kończy się ich bezpośrednią interakcją, która odciska swoje piętno na tkaninie. Częstotliwość tych kontaktów wymusza na restauratorach i hotelarz poszukiwanie tkanin obiciowych o mocnym i wytrzymałym splocie, kolorze odpornym na ścieranie przy jednoczesnej wysokiej estetyce designu. Najpiękniej spleciona tkanina obiciowa nie będzie jednak dla nich atrakcyjna, jeżeli nie stoi za nią wytrzymałość materiału tapicerskiego.

Co jeszcze wyróżnia wysokogatunkową tkaninę obiciową?

Nie mniej istotnym czynnikiem wpływającym na wybór tkaniny obiciowej przez hotelarzy jest łatwość utrzymywania tkaniny w czystości. Czyszczenie mebli w hotelach, pensjonatach, restauracjach czy kawiarniach musi odbywać się często, szybko i dokładnie, dlatego materiał tapicerski musi się łatwo poddawać tym zbiegom pielęgnacyjnym, nie tracąc przy tym na atrakcyjności wizualnej. Nie dziwi zatem fakt, że szeroki wybór tkanin obiciowych z kolekcji Persempra cieszył się tak wielkim zainteresowaniem wśród odwiedzających. Nasze materiały tapicerskie nie tylko pięknie się prezentowały na fantastycznie wykonanych prze HM Manufakturę meblach, ale także zachęcały swoimi właściwościami. Stosowany w naszych tkaninach system Nano Stop System utrudnia wchłanianie przez tkaninę płynów i pomaga w łatwym usuwaniu zabrudzeń. Wysokie wskaźniki odporności na ścierane, peeling, wybarwienia na tarcie i światło, a także europejskie normy związane z trudnopalnością materiału obiciowego czy brak zastosowania formaldehydu przy produkcji tkanin tapicerskich, skupiały swoją uwagę specjalistów z branży.

Tkaniny obiciowe Persempra wrócą na Hotel World za rok!

Piętnasta edycja World Hotel jest już za nami. Na kolejne targi przyjdzie nam zaczekać aż do marca 2024 roku. Trzy dni tego wydarzenia pokazały nam jednak, że ten sektor skupia ludzi z solidną wiedzą, wysokimi kompetencjami i dostosowanymi do tego poziomu oczekiwaniami. Jesteśmy zadowoleni z oceny, jaką przeszły nasze tkaniny obiciowe. Poczynione na targach obserwacje, kontakt z klientem branżowym, a także wymiana myśli i nawiązanie kontaktów, wzmocniło nasze przekonanie, że rozwijamy się we właściwym kierunku, a proponowane przez nas rozwiązania tekstylne dla HoReCa są właściwe. Jesteśmy dumni, że nasze tkaniny obiciowe nie tylko pięknie się prezentowały na meblach HM Manfukatura Mebli, ale także wzbudziły zainteresowanie specjalistów z branży. Bogatsi w doświadczenia wrócimy na pewno na Hotel World za rok, a do tego momentu jesteśmy cały czas do Państwa dyspozycji! Sprawdź ofertę na naszej stronie internetowej https://persempra.com/oferta/ i skontaktuj się z nami mailowo italvelluti@italvelluti.pl lub telefonicznie: +48 018 41 45 458.