Tkaniny obiciowe, kolor, faktura i deseń – co jest modne w tym sezonie?

O wyglądzie naszych mebli decyduje nie tylko ich kształt, wielkość i układ. Bardzo duży wpływ na ocenę wizualną kanapy ma rodzaj tkaniny obiciowej, jej kolor, faktura i deseń. To właśnie dzięki tapicerce możemy mebel świetnie dopasować do wnętrza, wyróżnić je lub stonować. To jakie trendy królują na światowych rynkach często określają styliści świata mody. To oni tworzą nowe wzory i kolory, które później przenikają do różnych dziedzin życia. W meblarstwie zauważamy podobne wpływy wzornictwa modowego zwłaszcza przy określaniu koloru i faktur tkanin obiciowych.
Livorno, tkanina: szenile
Livorno, tkanina: szenile
Obecnie na rynku meblarskim królują szenile. To tkaniny o bogatym splocie, prostym lub przeplatanym. Są miękkie i przyjemne w dotyku.Utrzymują długo swój pierwotny wygląd oraz są łatwe w pielęgnacji. Wśród szenili dominują kolory różnych odcieni zieleni, granatu oraz cały czas na topie kolor szary.
Todi, tkanina: welur
Todi, tkanina: welur
Bardzo modne w tym sezonie są zgaszone kolory takie jak pudrowy róż czy zielono-niebieski w welurze. To tkanina z lekko podniesionym włosem, gładka i mieniąca się nieznacznie. Bardzo komfortowo siedzi się na takim meblu, gdyż welur jest miękki i przyjemny w dotyku.