Techtextil i Texprocess 2024 Duży popyt, duża międzynarodowość i wyjątkowy poziom innowacyjności

Techtextil i Texprocess odbędą się w dniach 23-26 kwietnia 2024. Foto: Messe Frankfurt / Jean-Luc Valentin

Innowacje, badania, wymiana, inspiracja i udane transakcje biznesowe – oto co Techtextil i Texprocess obiecują międzynarodowej branży w dniach 23–26 kwietnia 2024 r. we Frankfurcie nad Menem.

Duża liczba zarejestrowanych obecnie ponad 1600 wystawców z około 50 krajów potwierdza znaczenie tych dwóch targów dla firm. Spotkasz tu kupców i czołowych decydentów z 95 (Techtextil 2022) i 86 (Texprocess 2022) krajów. Oprócz znanych i najwyższej klasy formatów, takich jak Techtextil Innovation Award i Texprocess Innovation Award czy Techtextil Forum i Texprocess Forum, nadchodzące edycje zaprezentują szereg nowych obszarów specjalnych. W Techtextil odwiedzający mogą spodziewać się między innymi obszaru Nature Performance lub specjalnego pokazu Future Materials, a także Denim Hub lub obszaru rynków wschodzących w Texprocess.

„Branże przechodzą szybkie zmiany, a uczestnicy Techtextil i Texprocess korzystają z okazji, aby nadążać za duchem czasu, prezentować innowacje globalnej publiczności oraz znajdować nowe rozwiązania i partnerów biznesowych” – opisuje Olaf Schmidt, wiceprezes ds. tekstyliów i technologii tekstylnych w Messe Frankfurt.

Różnorodność rozwiązań tekstylnych prezentowanych na Techtextil jest unikalna na skalę światową. Odwiedzający mogą zapoznać się z niezwykłą gamą produktów w dwunastu obszarach zastosowań. Znajdują one zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu – od motoryzacji, poprzez modę, medycynę, aż po budownictwo. Firmy prezentują na Techtextil najnowsze osiągnięcia w zakresie włókien i przędzy, włóknin, kompozytów, tekstyliów powlekanych, technologii i wielu innych, często publicznie po raz pierwszy. Do zarejestrowanych firm należą Carrington Textiles (Wielka Brytania), Concordia Textiles (Belgia), Datacolor (Belgia), Everest Textile (Tajwan), Franz Miederhoff (Niemcy), Groz-Beckert (Niemcy), Kuraray (Japonia), Kusumgar Corporates (Indie) , Outlast Technologies (Niemcy), Sandler (Niemcy), Tanatex Chemicals (Holandia) i Textilcolor (Szwajcaria).

Texprocess to międzynarodowa platforma wystawców najnowszych maszyn, systemów, procesów i usług montażu odzieży oraz materiałów tekstylnych i elastycznych. Asortyment prezentowanych produktów obejmuje technologię szycia i materiały, technologię haftu, mocowania, CAD/CAM i cięcie, technologie recyklingu i wiele innych. Na Texprocess 2024 m.in. Amann & Söhne (Niemcy), Assyst/Style3D (Niemcy), ASTAS (Turcja), Barudan Co., Ltd. (Francja), Brother Internationale Industriemaschinen (Niemcy), bullmer (Niemcy), Dürkopp Adler (Niemcy), IMA (Włochy), Kai Corporation (Japonia), Morgan Tecnica (Włochy), natific (Szwajcaria), Orox Group (Włochy) lub Tajima Industries (Japonia) ogłosiła swój udział.

Ekonogia: Zrównoważony rozwój jako siła napędowa innowacji

Zrównoważony rozwój i rentowność idą w parze. Globalne targi tekstylne Messe Frankfurt, Texpertise Network, promują ten cel poprzez zmianę swoich zrównoważonych formatów. Obejmuje to nie tylko nadrzędny tytuł „Ekonogia”, który łączy w sobie ekologię i ekonomię, ale przede wszystkim standaryzację kryteriów zrównoważonej oceny przy wyborze produktów, procesów i wystawców oszczędzających zasoby. Ekonomia zapewnia w ten sposób przejrzystość i porównywalność targów. We współpracy z niezależnymi zewnętrznymi ekspertami ds. zrównoważonego rozwoju, kontrole uwzględniają aktualny stan uznanych znaków i certyfikatów, a także uwzględniają Cele Zrównoważonego Rozwoju.

Econogy Finder jest częścią oferty Econogy firm Techtextil i Texprocess. Katalog zawiera listę certyfikowanych dostawców produktów zrównoważonych. Oznacza to, że odwiedzający mogą uzyskać do nich bezpośredni dostęp.

Idealne, zrównoważone rozwiązania najlepiej znaleźć poprzez wzajemną wymianę. Rozmowy o Econogy oferują w tym celu optymalne ramy.

Poznaj wybranych wystawców oferujących zrównoważone produkty, przejdź się po wydarzeniu razem z ekspertami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz poznaj wiedzę i pomysły z pierwszej ręki – to właśnie umożliwiają Econogy Tours w Techtextil.

Czy natura i wydajność mogą połączyć się we włóknie lub materiale? Naturalnie! Na Techtextil producenci włókien i materiałów naturalnych, a także włókien i materiałów pochodzenia biologicznego o zrównoważonych właściwościach funkcjonalnych do szerokiego zakresu zastosowań pokażą, co potrafią naturalne tekstylia. Zrównoważonych wykonawców można znaleźć w obszarze Nature Performance w segmencie produktów Włókna i przędza. Atrakcją dla zwiedzających jest także fakt, że renomowana agencja trendów i przyszłości FranklinTill prezentuje także postępowe innowacje materiałowe w specjalnej prezentacji Future Materials.

Recykling również zyskuje na znaczeniu ze względu na rosnące znaczenie zrównoważonego rozwoju oraz rosnące uznanie, a jednocześnie niedostatek zasobów, a także posiada wyjątkowy potencjał rozwoju i innowacji. Dzięki jury specjalnemu pokazowi Recyclable Fibres & Yarns w hali 9.1 oraz Recykling Materials w hali 12.1 firmy Techtextil i Texprocess zwracają uwagę na zrównoważone materiały wielokrotnego użytku i technologie recyklingu.

Spojrzenie w przyszłość: nagrody Techtextil Innovation Awards i Texprocess Innovation Awards

Nagrody za innowacyjność to popularne atrakcje obu wydarzeń. Dwa najwyższej klasy jury eksperckie przyznaje nagrody najnowszym, najmądrzejszym i najwybitniejszym innowacjom branżowym. Tutaj przyszłość branż znajduje odzwierciedlenie w nowych pomysłach i rozwiązaniach, które oferują rozwiązania dla szerokiego zakresu obszarów, od cyfryzacji i sztucznej inteligencji, przez zrównoważony rozwój, po nowe materiały i procesy. Termin składania wniosków upływa 15 grudnia 2023 roku.

Aktualne informacje na Forum Techtextil i Forum Texprocess

Odwiedzający, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i poznać najnowsze wyniki badań, najnowsze osiągnięcia produktów i najbardziej postępowe innowacje, trafili we właściwe miejsce na Forum Techtextil w hali 9.1 i Forum Texprocess w hali 9.0. Masz dostęp do wysokiej jakości, wyselekcjonowanego programu na aktualne tematy, transferu wiedzy i wymiany z renomowanymi ekspertami z branży i badań. Zakres tematów na Forum Techtextil sięga od biomateriałów funkcjonalnych po inteligentne tekstylia, a na Forum Texprocess od automatyzacji po łańcuchy dostaw.

Start-Up Stars: świecące gwiazdy jutra

Aspirujące założycielki i młode firmy mają możliwość zaprezentowania swoich firm w obszarach start-upowych na targach Techtextil i Texprocess, znalezienia partnerów biznesowych i inwestorów, a tym samym ukształtowania swojej drogi do branży. Wiodące targi są dla nich optymalnym miejscem do prezentacji pomysłów, znalezienia partnerów i inwestorów, a tym samym znalezienia drogi na rynek. Młode, innowacyjne gwiazdy start-upów prezentują swoje produkty globalnej publiczności w przyciągających uwagę obszarach start-upów „Produkcja tekstyliów” i „Materiały funkcjonalne” w Techtextil oraz „Technologie przetwarzania tekstyliów” w Texprocess.

Wszystko o dżinsie

W Texprocess Denim Hub kładzie nacisk na zrównoważoną produkcję, przetwarzanie i recykling dżinsów. Wystawcy zapewniają najwyższej klasy wgląd w swoje strategie obiegu zamkniętego. Podczas Denim Talks odwiedzający poznają zrównoważone podejście do prania, niszczenia, wybielania, laserowania, farbowania, recyklingu i upcyklingu, a także dostosowywania dżinsów do indywidualnych potrzeb.

Oczyść scenę: stroje sceniczne na scenie

Techtextil 2024 prezentuje różnorodne funkcjonalności tekstyliów dla branży odzieżowej w specjalnym pokazie Performance Apparels on Stage. Obszar ten w imponujący sposób prezentuje zastosowanie tekstyliów technicznych w przemyśle odzieżowym i modowym, w odzieży sportowej i rekreacyjnej lub odzieży roboczej i ochronnej.

Obszar rynków wschodzących: poszukiwanie globalnego potencjału

Obszar rynków wschodzących będzie oferowany na targach Texprocess po raz pierwszy. Specjalnie zaproszone są organizacje z krajów o wysokim potencjale rozwojowym w dziedzinie przetwórstwa tekstyliów. W Emerging Markets Lounge odwiedzający i wystawcy mogą wymieniać się pomysłami z delegacjami, prezentować swoją działalność, pogłębiać kontakty i wykorzystywać nowy potencjał.