Lectra zleca produkcję sprzętu do cięcia w Chinach

Lectra, lider rozwiązań technologicznych przyspieszających przejście do Przemysłu 4.0 dla branży modowej, motoryzacyjnej i meblarskiej, będzie teraz bezpośrednio zarządzać produkcją swoich urządzeń tnących wytwarzanych w Chinach, dedykowanych przede wszystkim klientom azjatyckim. Zakład w Suzhou, położony na zachód od Szanghaju, będzie zatem korzystać ze standardów doskonałości operacyjnej wdrożonych już przez firmę Lectra w dwóch innych zakładach w Bordeaux-Cestas we Francji i Tolland w USA.

fot. Lectra

Zespoły Lectry posiadają ponad 35-letnie doświadczenie w regionie Azji i Pacyfiku, co w 2022 roku wygenerowało 25% przychodów Grupy.

Od czasu przejęcia konkurenta, firmy Gerber Technology, w 2021 r., Lectra korzysta z fabryki należącej do holenderskiej grupy VDL Groep (VDL) do produkcji wielowarstwowych przecinarek i rozprowadzaczy marki Gerber.

W swojej działalności przemysłowej Lectra dążyła do przyjęcia w Chinach tych samych standardów doskonałości operacyjnej, jakie obowiązują obecnie w jej zakładach w Bordeaux-Cestas i Tolland. W związku z tym Grupa utworzyła nową spółkę zależną, Suzhou Lectra Equipment Manufacturing Co. Ltd., która z dniem 1 grudnia 2023 r. przejmie obowiązki podwykonawcy VDL.

„Naszym celem jest oferowanie naszym klientom niezrównanej jakości, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Oznacza to stosowanie tych samych standardów doskonałości operacyjnej we wszystkich naszych zakładach produkujących sprzęt. Musimy także zadbać o optymalizację czasów realizacji produkcji, przyczyniając się jednocześnie do dynamiki ekosystemów naszych lokalnych dostawców. Dlatego preferujemy lokalne zakłady produkcyjne w każdym z głównych regionów, w których działamy. Dziś jesteśmy jedyną firmą w naszej branży, która posiada trzy zakłady produkcyjne w Chinach, Stanach Zjednoczonych i Francji” – wyjaśnia Jérôme Viala, wiceprezes wykonawczy firmy Lectra.

Po przejęciu własnej produkcji w zakładzie Tolland w październiku 2022 r. utworzenie spółki zależnej Suzhou Lectra Equipment Manufacturing Co. Ltd. stanowi nowy kamień milowy we wdrażaniu strategii doskonałości przemysłowej firmy Lectra w skali globalnej. Grupa zamierza nadać priorytet regionalnej produkcji przemysłowej, co jest korzystne dla lokalnej gospodarki.

Więcej na Lectra.com i www.gerbertechnology.com.