Drugi dzień targów DREMA 2023 – siła spotkań na żywo!

Targi DREMA – Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego, to jedno z najważniejszych miejsc spotkań dla sektora obróbki drewna i producentów mebli. Tegoroczne wydarzenie prezentuje najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową blisko 400 firm z branży drzewno-meblarskiej z Polski i zagranicy. Cztery dni targów w Poznaniu obfitują w nowości produktowe, merytoryczne wydarzenia podejmujące najbardziej aktualną problematykę tego sektora, jak również prezentują najnowsze trendy dla meblarzy, stolarzy i drzewiarzy.

Profesjonalnie przygotowana, kompleksowa ekspozycja, jak również szereg wydarzeń towarzyszących przyciągnęły dziś do Poznania sporą liczbę specjalistów. Wszystkie stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, a strefy pokazowe i warsztatowe były wypełnione przedstawicielami branży drzewno-meblarskiej.

– Nasze targi stały się jednym z najważniejszych wydarzeń w branży drzewno-meblarskiej, tak Polsce, jak i Europie Centralnej – podkreśla Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA. – W jednym miejscu, w tym samym czasie, odwiedzający mogą zapoznać się z ofertą blisko 400 wystawców z 20 krajów. Co roku staramy się podnosić poprzeczkę coraz wyżej, mając na celu utrzymanie najwyższej jakości organizowanych imprez, dbając jednocześnie o dobre samopoczucie uczestników. Ten rok jest niewątpliwie wyjątkowy, ponieważ niestabilność rynku i wyzwania związane z kryzysem w branży mobilizują firmy do poszukiwań coraz bardziej ekonomicznych i efektywnych rozwiązań. Na Dremie stawiamy na robotyzację i automatyzację i mocno w nią wierzymy. Równocześnie, pokazujemy wszechstronność prezentowanych produktów i usług, poprzez przygotowanie kompleksowej ekspozycji i prezentację nowoczesnych technologii w akcjach dobroczynnych. DREMA to święto branży, gdzie w miłej atmosferze dzielimy się wiedzą, innowacjami, a co najważniejsze – POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM. Relacje z naszymi klientami w połączeniu z profesjonalną organizacją wydarzenia to najmocniejsze filary, na bazie których kreujemy przyszłość sektora obróbki drewna. – dodaje dyrektor.

Środa dla meblarzy

W środę, 13 września – w drugi dzień targów DREMA 2023, bardzo intensywnie zapowiadał się program wydarzeń i zaplanowanych atrakcji.

Jednym z głównych punktów pierwszego dnia targów był, przygotowany  przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli, VIII Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska” pod hasłem: “Branża meblarska 2024 – nowa jakość na nowe czasy”. Wydarzenie przyciągnęło do Poznania managerów z czołowych przedsiębiorstw meblarskich, jak i z młodych, dynamicznych firm. W ramach wykładów i paneli dyskusyjnych poruszone zostały kwestie: Konkurencja z producentami z Azji na rynkach zagranicznychAutomatyzacja branży! – Jak wyglądamy na tle świata?; Ekoprojektowanie – perspektywa polskiego meblarstwa; Bieżąca sytuacja i perspektywy branży drzewno-meblarskiej w Polsce; Cross-border: jak sprawne zarządzanie informacjami produktowymi przyśpiesza wejścia na rynki zagraniczne?; Strategie na trudne czasy! Przykłady firm i marek, które opierają się recesji!; O designie i jego wpływie na konkurencyjność branży! Czy polskie meble wypracowały unikalny design, a Polska potrafi zbudować markę opartą na designie?

– Hasło kongresu “Nowa jakość na nowe czasy” bardzo motywuje polskich przedstawicieli branży drzewnej i meblarskiej do wzmożonego działania w dobie kryzysu. Trudne warunki nie przekreślają polskiej pozycji na rynku, ale są motywacją do pracy nad utrzymaniem siły polskiej branży drzewnej i meblarskiej — naszym celem jest ustabilizowanie sytuacji w tych trudnych czasach i utrzymanie pozycji lidera eksportowego polskich mebli za granicą. Mamy jednak przewagę na kilku polach: możemy zagwarantować naszym klientom niepodważalną jakość produktów, indywidualne podejście, nowoczesny i ciekawy design, wysoki poziom zaawansowania inżynieryjnego oraz szybszą dostawę niż mogą zagwarantować producenci z Azji. Surowiec, który wykorzystują polscy przedstawiciele przemysłu drzewnego spełnia wymagania regulacji prawnych — w tym nową deforestation regulation, która będzie obowiązywać na terenie UE. Szanse dla polskiej branży drzewnej i meblarskiej znajdują się w digitalizacji i automatyzacji produkcji, a także kreowaniu wizerunku marki opartej o zrównoważone wartości. Wszystkie te rozwiązania można zaobserwować na targach DREMA. – tak Kongres podsumował Filip Bittner, wiceprezes Grupy MTP.

Dużą frekwencją cieszyła się wystawa Strefa Trendów dla Meblarstwa, przygotowana przez Wydawnictwo Faktor. Jest to designersko zaprojektowana powierzchnia specjalna, w ramach której firmy: Abro, Akces Plast, Amix, Anto-Tech, Bimak, Niemann Polska, RARO, Star Polska, Starsprings Poland, Tente – prezentują ciekawe rozwiązania techniczne, aktualne trendy wzornicze oraz najlepsze produkty sprzedażowe w obszarze akcesoriów, materiałów i półproduktów meblowych. Celem Strefy Trendów jest wykreowanie twórczego miejsca spotkań i ekspozycji firm z branży meblarskiej, pokazy designu i najnowszego wzornictwa dotyczącego projektowania mebli (płyty, tkaniny, okucia).

Dzięki działającej na terenie targów DREMA pokazowej fabryki mebli na żywo DREMA DZIECIOM dla Ukrainy, wszyscy zainteresowani mogli bliżej zapoznać się z najnowszymi technologiami produkcji mebli z wykorzystaniem zautomatyzowanych i zrobotyzowanych procesów zaprezentowanych na powierzchni około 2000m2. DREMA Dzieciom to akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Grupę MTP oraz Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce.  Patronat technologiczny nad wydarzeniem objęła Katedra Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz ITTeam ENGINEERING integrator technologii dla meblarstwa. Udział w akcji bierze wielu partnerów – firmy, które dostarczają niezbędne materiały, maszyny i narzędzia (ABRASIVES GROUP, ALLCOMP, AROTECH, BIZEA, BLANCHON POLSKA, CIRANOVA TECH, FABRYKA MEBLI BENIX KACZOROWSCY, FDM FABRYKA DOBRYCH MATERACY, FIDE, FILTROWENT INTERNATIONAL, FOREST GORLICE, GRUPA PAGED, HÄFELE POLSKA, HOMAG GROUP, HOMANIT KROSNO ODRZAŃSKIE, IDŹCZAK MEBLE, INFOTEC CNC, ITA TOOLS, ITTEAM ENGINEERING, JOWAT POLSKA, KAWASAKI, LAB150, LAM STOLARNIA, LIVELLO SOFA, MG MACHINES, NAWARA SERWIS, NOWIGO, N-POL, OPAKOMAT, PFLEIDERER POLSKA, RAMARO, REHAU, REMA, RFID POLSKA GRUPA PWSK, SWISS KRONO, TOP SOLUTIONS, VIRUTEX, ZAKŁAD PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWY “OSKA”, arch. Małgorzata Grotowska, sustainable designer – Okoń Parkiety Pałacowe, Fundacja Pomocy Dzieciom Tak po Prostu), oraz studentów, którzy odpowiadają za cały etap produkcji na terenie pokazowej fabryki mebli na żywo. Wyprodukowane meble dziecięce trafią do najbardziej potrzebujących dzieci z domów dziecka na terenie Ukrainy oraz wybranych placówek polskich.

Sporym zainteresowaniem odwiedzających targi DREMA w dniu 13.09.2023 cieszyły się również strefy pokazowe przygotowane we współpracy z partnerami:

  • DREMA Tools
  • DREMA Hobby
  • LIVE WOODWORKING
  • Strefa pokazów YouTuberów
  • XXII Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ
  • Wyczarowane z drewna – wystawa prac konkursowych
  • Strefa Parkietu
  • Drema Design
  • Poligon Prezentacji Lakierniczych
  • Strefa Czystego Powietrza
  • Pokazy Wózków Widłowych

Każdego, kto jest ciekawy, co przyniesie kolejny, przedostatni już dzień targowy, zapraszamy w czwartek (14 września 2023 r. od godz. 10.00 do 17.00) do odwiedzenia Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i  Meblarskiego DREMA potrwają  do 15 września 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Fotogaleria: https://drema.pl/pl/multimedia/

Program wydarzeń: https://drema.pl/pl/program-wydarzen/

Już dzisiaj również warto zakupić bilet: https://tobilet.pl/targi-drema-2023.html