Jedyny w Polsce wykład Silji i Norberta Beck.
Centrum Designu Domoteka zaprasza na kolejną edycję 
„Design Star for Domoteka”!

Już 19 października 2023 r. o 19:00 Centrum Designu Domoteka zaprasza na jedyny w Polsce wykład Silji i Norberta Beck. Duet niemieckich projektantów opowie o swojej niezwykłej filozofii projektowej, której znakiem rozpoznawczym jest sięganie do tradycyjnych praktyk rzemieślniczych oraz projektowanie w zgodzie z naturą. Po wykładzie odbędzie się spotkanie ze zdobywcami German Design Award i Red Dot Award, a całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie także wystawa autorskich prac studia Beck Design. Wszystko to w ramach kolejnej już odsłony cyklu „Design Star for Domoteka”.

„Design Star for Domoteka” to organizowany corocznie przez Centrum Designu Domoteka cykl spotkań z uznanymi projektantami wnętrz, designerami oraz architektami, podczas którego dzielą się oni swoim doświadczeniem oraz unikalnym podejściem projektowym. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się już 19 października w Domotece w Warszawie. Tym razem gośćmi specjalnymi wydarzenia będą cenieni niemieccy projektanci Silja i Norbert Beck, założyciele studia Beck Design oraz zwycięzcy najbardziej prestiżowych nagród w branży, jak m.in. Red Dot Award i German Design Award.

Już 19 października 2023 r. o godzinie 19:00 w Centrum Designu Domoteka w Warszawie Silja i Norbert Beck wygłoszą jedyny w Polsce wykład o współczesnym designie, w którym wciąż fundamentalną rolę odgrywa autentyczne rzemiosło inspirowane naturą.

Po wykładzie odbędzie się spotkanie oraz dyskusja z projektantami, które poprowadzi Dorota Stępniak. Tegorocznej odsłonie cyklu „Design Star for Domoteka” towarzyszyć będzie również wystawa autorskich prac Silji i Norberta Beck.

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w wydarzeniu prosimy o przesłanie informacji na adres mailowy domoteka.rsvp@domoteka.pl

Beck Design

Skupione wokół Norberta Becka studio projektowe Beck Design łączy wysokie standardy w zakresie jakości i ponadczasowy design z południową nonszalancją i elegancją. Tworzenie modeli we własnym studio jest ważnym elementem procesu pracy. Pomysły są dopracowywane, ich funkcje poddawane próbom, a proporcje sprawdzane aż do stworzenia przekonujących modeli. Od pierwszego szkicu pomysłu przez cały okres pracy i rozwoju, Beck Design towarzyszy produktom aż do momentu, gdy osiągną one gotowość do produkcji seryjnej. W ten sposób powstają projekty, które są skrojone na miarę potrzeb poszczególnych producentów.

„Wszystko już było!”. Dlatego liczą się niuanse i wyraziste detale. Dzięki dobrze ukierunkowanemu wykorzystaniu materiałów, specjalnej linii szwów lub funkcji, która oferuje znaczącą wartość dodaną dla użytkownika, nadajemy każdemu projektowi indywidualny charakter. Prawdziwy luksus stanowią dla nas wysoka jakość estetyczna i trwałość, a nie elitarny wygląd. Ostatecznie powstaje nie tylko produkt, ale także historia tworzenia, która odzwierciedla proces produkcji, obchodzenie się z zasobami i pracę w zespole. Naszym celem jest projektowanie w duchu zrównoważonego rozwoju, trwałości i odpowiedzialnego traktowania ludzi i przyrody – mówią o specyfice swojej pracy projektowej Silja i Norbert Beck.

Norbert Beck

Rocznik 1959. Na początku uczył sztuki i rękodzieła. Było to zanim w 1988 roku założył własne biuro projektowe i rozpoczął działalność jako projektant mebli. We wczesnych latach był głównie zaangażowany w tworzenie stołów do jadalni i systemów wysuwanych. Projektował również łóżka, meble skrzyniowe i krzesła dla firmy seetalswiss.

Od 1997 roku współpracuje z firmą Rolf Benz. W wyniku tej współpracy jego uwaga z czasem przeniosła się na projektowanie mebli wypoczynkowych. W 2010 roku rozpoczął udaną współpracę z holenderskimi firmami LEOLUX i PODE, które produkują meble wypoczynkowe. Beck współpracuje też z innymi producentami mebli, a od 2019 r. również z Freistil by Rolf Benz.

Silja Beck

Rocznik 1967. Przed studiami architektonicznymi ukończyła szkołę w zakresie dekoracji wnętrz i tapicerowania. Oprócz opieki nad trójką wspólnych dzieci, przez kilka lat pracowała w wolnym zawodzie jako projektantka kolorów i wnętrz dla klientów prywatnych. Od 2013 pracuje w Beck Design.

Po więcej informacji zapraszamy na: www.domoteka.pl


Domoteka to pierwszy w Polsce obiekt handlowy w całości dedykowany designowi. Położona niespełna 20 minut od centrum Warszawy, posiada w swojej ofercie produkty ponad 600 marek z całego świata. Klienci Domoteki, poza wyposażeniem do wszystkich pomieszczeń domu czy mieszkania, znajdą tu także bogatą gamę usług, kompetentny personel,       a przede wszystkim inspiracje i wiedzę wzorniczą. Właścicielem Domoteki oraz parków handlowych HOMEPARK jest fundusz Pradera European Retail Parks, który należy do Pradery – wiodącego na rynku specjalistycznym funduszu zarządzającego aktywami centrów oraz parków handlowych w Europie. Pradera została założona w 1999 r., a jej portfel wart 3,4 miliardy euro zawiera ponad 58 centrów i parków handlowych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Polsce, Francji, Czechach, Grecji, Turcji, oraz Abu Dhabi posiadających łącznie 2,500 sklepów. (www.pradera.com). Nieruchomością zarządza spółka BNP Paribas Real Estate Poland. Za komercjalizację odpowiada Cushman & Wakefield.