Zoptymalizuj swoją krojownię pod kątem mebli produkowanych w małych seriach i na wymiar

Jak technologia cyfrowa umożliwia producentom mebli prosperowanie na rozdrobnionym rynku

Branża meblarska stoi w obliczu dramatycznych zmian w popycie konsumentów, a jej najważniejsi decydenci starają się znaleźć idealną równowagę pomiędzy transformacją procesów a ciągłością działania. Dyrektorzy meblowi odpowiedzialni za operacje wzmacniają konkurencyjną pozycję swojej organizacji na rynku, dostosowując swoje procesy biznesowe, aby odnieść sukces na bardzo rozdrobnionym rynku mebli i zaspokoić popyt konsumentów na niestandardowe produkty po konkurencyjnych cenach.

Dlaczego meble produkowane w małych seriach i na zamówienie pomagają producentom wykorzystać nowe możliwości?

Produkując meble w małych seriach i meble na wymiar, liderzy operacyjni są w stanie zmaksymalizować wydajność, zminimalizować ilość odpadów i zwiększyć produktywność. Menedżerowie branży meblarskiej po raz pierwszy mają możliwość budowania większej odporności swoich firm na zmienność rynku i wykorzystywania nowych możliwości bez negatywnego wpływu na istniejące źródła przychodów.

Przy wszystkich korzyściach operacyjnych, jakie oferują małe serie i masowa personalizacja – skrócenie czasu cyklu; optymalizacja kosztu na sztukę; oraz większa widoczność i kontrola operacji w krojowni — jeśli producenci mają odnieść sukces w dostarczaniu innowacyjnych produktów, których oczekują dzisiejsi konsumenci mebli, należy pokonać dwa główne wyzwania związane z krojownią — zarządzanie ograniczeniami materiałowymi i złożonymi motywami.

Kierownicy branży meblarskiej, którzy chcą z łatwością produkować wysokiej jakości, spersonalizowane meble na żądanie, będą musieli usprawnić swoje zadania związane z przygotowaniem i docięciem oraz zmniejszyć swoją zależność od wewnętrznej wiedzy specjalistycznej. Wpływ kryzysu Covid-19 na trendy produkcyjne zwiększył znaczenie cyfryzacji i automatyzacji w branży meblarskiej. Kluczem do sukcesu jest skrócenie czasu cyklu, optymalizacja kosztów i szybsze reagowanie na zmiany.

Jak cyfryzacja i automatyzacja poprawiają przygotowanie i wykonanie cięcia

Przechowując informacje dotyczące postępowania z tkaninami w bibliotece cyfrowej, producenci mebli mogą znacznie łatwiej przetwarzać wzorzyste tkaniny i zarządzać ograniczeniami materiałowymi. Biblioteki cyfrowe zapewniają łatwy dostęp do szerokiej gamy charakterystyk materiałów, ograniczeń i zasad tworzenia znaczników, umożliwiając producentom mebli generowanie zadań cięcia w ciągu zaledwie kilku minut poprzez natychmiastowe gromadzenie wszystkich informacji o cięciu, w tym o zagnieżdżeniu, parametrach cięcia i informacjach o tkaninie.

Zarządzanie złożonością wzorów tkanin za pomocą rozwiązania cyfrowego umożliwia producentom mebli korzystanie z automatycznego rozpoznawania motywów i wycinanie tkanin z motywami tak szybko, jak w przypadku zwykłej tkaniny. To zwiększenie wydajności cięcia nie tylko umożliwia producentom przyspieszenie procesu cięcia, ale także podejmowanie mądrzejszych decyzji dotyczących wykorzystania materiałów w celu obniżenia kosztów produkcji.

Wykorzystując niezawodność i spójność automatyzacji, producenci mebli mogą tworzyć i przetwarzać szeroką gamę oznaczników znacznie szybciej niż procesy ręczne, aby znacznie poprawić wydajność swoich oznaczników. Automatyczne tworzenie znaczników w chmurze umożliwia firmom jednoczesne uruchamianie wielu list znaczników, aby zaoszczędzić czas i zoptymalizować zużycie materiałów.

Wniosek: Przyspiesz produkcję przy mniejszej ilości odpadów i niższych kosztach operacyjnych

Aby usprawnić procesy produkcyjne, wiele firm meblowych skraca swoje cykle produkcyjne, korzystając z oprogramowania w chmurze – łączącego swój system informatyczny z krojownią – w celu automatycznego przetwarzania zamówień klientów i wysyłania wszystkich niezbędnych informacji produkcyjnych bezpośrednio do sprzętu tnącego bez jakiejkolwiek interwencji człowieka.

Zmniejsz koszty pracy i potrzebę polegania na wysoce specjalistycznej kadrze pracowniczej. Zautomatyzowane przesyłanie wymagań i ustawień dotyczących obsługi tkanin nie tylko ułatwia zarządzanie ograniczeniami pracowniczymi, ale także minimalizuje ryzyko błędu operatora w krojowni, zapobiega powstawaniu odpadów i optymalizuje wykorzystanie tkanin w przypadku najbardziej wymagających wzorów i ograniczeń materiałowych.

Dzięki digitalizacji etapów przygotowania i wykonania cięcia producenci mebli są w stanie pokonać wyzwania produkcyjne związane z meblami produkowanymi w małych seriach i na zamówienie, aby skutecznie sprostać wymaganiom nowego konsumenta mebli. Aby dowiedzieć się więcej, pobierz nasz raport Łatwa produkcja mebli na zamówienie: Pokonywanie ograniczeń materiałowych i wyzwań związanych z zarządzaniem motywami oraz odkryj, w jaki sposób producenci osiągają sukces na bardzo rozdrobnionym rynku mebli.

Źródło: lectra.com