WYRÓŻNIJ SIĘ ALBO ZGIŃ – JAK ZBUDOWAĆ SILNĄ MARKĘ NA POLSKIM RYNKU

Budowanie silnej marki to wyzwanie dla firm, które chcą utrzymać dobrą pozycję na rynku przez długie lata, a nie tylko zaistnieć na nim przez moment. Na co zwrócić szczególną uwagę przy kreowaniu własnego brandu? Przede wszystkim trzeba być konsekwentnym, dbać o jakość oferowanych produktów lub usług oraz wyróżnić się wśród innych.

Kolekcja koordynatów Moon

Konsekwencja

W prowadzeniu biznesu ważny jest upór w dążeniu do celu i świadomość swojego produktu. Działania wykonywane konsekwentnie przez długi czas są znakiem jakości i determinacji, co wpływa pozytywnie na wizerunek całej firmy. Ważne też jest określenie zakresu świadczonych usług – czym właściwie się zajmujemy? Klienci potrzebują jasnego przekazu – co oferuje konkretna firma. Lata pracy nad uświadamianiem konsumentów czym zajmuje się przedsiębiorstwo, owocuje zbudowaniem rozpoznawalnej firmy o pewnej pozycji na rynku. Firma, która działa zgodnie ze swoją wizją i wartościami jest godna zaufania.

 

Zaufanie

Zadowolenie klienta ma ogromny wpływ na to jak firma funkcjonuje na rynku. A klient jest usatysfakcjonowany usługą lub produktem, gdy spełnia jego oczekiwania, jest zgodny
z wcześniejszymi zapewnieniami producenta i najlepiej jest dostarczony w ekspresowym tempie. Trzeba mieć świadomość, że każdy z nas może popełnić błąd. Jednak za swoje pomyłki trzeba brać odpowiedzialność. Tym cechuje się dobra firma, lojalna w stosunku do klientów i ceniąca jakość swoich usług. -Jakość produktów to jedna z wartości, na której skupiamy się najbardziej. Jestem świadomy tego, że tkaniny wychodzące z naszych magazynów są zgodne z opisem i spełnią oczekiwania klienta. Logo firmy jest nadrukowane po wewnętrznej stronie tkaniny, tak żeby klient miał gwarancję oryginalności produktu, a w razie problemów z tkaniną mógł ją zawsze zareklamować. Niestety zdarza się, że inne firmy podrabiają nasze projekty, więc nadrukowane logo jest zabezpieczeniem również dla nas. Toptextil funkcjonuje na rynku od 13 lat. Przez ten czas nauczyliśmy się, że w centrum biznesu zawsze stoi człowiek – klient. I to on weryfikuje naszą pracę, dokładność i rzeczywistą wartość produktów. Klienci są trochę jak nasi przyjaciele – lubią czuć, że można na nas liczyć – mówi Andrzej Moskała, prezes firmy Toptextil, wiodącego dystrybutora obiciowych tkanin meblarskich najwyższej jakości, importera, ale też eksportera.

 

Eksponowanie swoich zalet

Każda marka ma coś, co wyróżnia ją spośród innych. Może to być niecodzienny design produktu, innowacyjny sposób komunikacji z konsumentami, nowoczesne technologie
wykorzystywane tylko w jednej firmie. Możliwości jest mnóstwo, trzeba przeanalizować wszystkie wady i zalety marki, by wybrać niepowtarzalną cechę wyróżniającą ją z ogromnej ilości przedsiębiorstw na rynku. W Toptextil uwielbiamy łączyć funkcjonalność i ciekawy design, czego przykładem jest technologia Cleanaboo chroniąca materiał przed powstawaniem plam. Staramy się również nie spoczywać na laurach i ustawicznie poszerzać naszą ofertę. Na targach Home Decor w Poznaniu zaprezentowaliśmy kilka nowości. Wśród nich na uwagę zasługują na pewno kolekcja koordynatów Moon i kolekcja Moon Damask o wzorze bizantyjskiego damasku odpowiadająca kolorystycznie koordynatom oraz nowa skóra syntetyczna- podsumowuje Andrzej Moskała.

 

Kolekcja dopasowanych wzorów Moon Damask

Autor: M.M.