Sypialnia w nowojorskim stylu

Odpoczynek w mieście, które podobno nigdy nie zasypia, może być prawdziwym wyzwaniem. Dlatego nowojorska sypialnia to miejsce, w którym wysmakowany styl spotyka się z funkcjonalnością i niebywałą wygodą. Główną rolę odgrywa w niej oczywiście królewskie łoże!

 

Niewymuszona elegancja

 

Wnętrza w stylu nowojorskim słyną z subtelności i wyrafinowania. Mieszkańcy zamożnej dzielnicy najsłynniejszego miasta na świecie do perfekcji opanowali łączenie klasyki z nieco bardziej finezyjnymi elementami stylu retro oraz stylu nowoczesnego. Sprawia to, że mieszkania na Manhattanie charakteryzuje uniwersalizm. Liczą się tutaj przede wszystkim nieszablonowy design i jakość, które mają zapewnić komfort oraz przyjemność podczas przebywania we wnętrzu domu. Dlatego też sypialnie w dzielnicy Upper East Side można określić mianem prawdziwych „świątyń” błogiego odpoczynku.

Słodkich snów na Manhattanie

 

Nowojorczycy ogromną wagę przywiązują do wygody. Dlatego też ważne, by w sypialni rodem z Manhattanu znalazło się łóżko kontynentalne. Ta komfortowa konstrukcja pojawiła się w amerykańskich domach w XIX wieku, kiedy to wysokość posłania miała „utrzymywać” materac w bezpiecznej odległości od mało higienicznej podłogi. Dzisiaj „amerykańskie” posłania kojarzą się przede wszystkim z pokojami w ekskluzywnych hotelach. Warto jednak pamiętać, czym charakteryzują się prawdziwe łóżka kontynentalne: – Wybierając sławne, „amerykańskie” łóżko do swojej sypialni, decydujemy się na interesującą, warstwową bryłę łóżka. W takim przypadku jego bazowym poziomem jest konstrukcja wykonana z elementów twardych. Jednak stanowi to jedynie podstawę dla formatki sprężyn bonellowych obłożonych pianką poliuretanową. To wszystko wspólnie połączone jest jedną tkaniną tapicerską i służy jako sprężysta podpora kolejnej warstwy, czyli materaca właściwego. W tej roli zazwyczaj występuje model wyposażony w niezależnie działające sprężyny kieszeniowe. Warto też wzbogacić ten układ zwieńczeniem w postaci nakładki. To właśnie ona w największym stopniu wpływa na poziom odczuwanego komfortu na łóżka kontynentalnego – wyjaśnia Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

Niech żyje uniwersalizm!

 

Sekret elegancji sypialni na Upper East Side tkwi w utrzymaniu idealnej równowagi pomiędzy wyrazistością a stonowaniem poszczególnych elementów aranżacji. Dominującymi kolorami we wnętrzach tej części Manhattanu są szarości, biele oraz czerń – dzięki nim uda się nam podkreślić stylowe piki i przeszycia wezgłowi łóżek kontynentalnych. Co więcej, dzięki stonowanym kolorom, całe wnętrze stanie się idealnym tłem dla designerskich dodatków. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by obicia mebli tapicerowanych, zasłony oraz dywany były utrzymane w takiej samej lub zbliżonej kolorystyce. Dzięki temu łatwiej będzie nam podkreślić wyjątkowy charakter sypialni – wprowadzając do jej wnętrza, kontrastujące z dominującymi odcieniami, akcesoria.

Dodatki jak biżuteria

 

Modne dodatki będą przysłowiową „kropką nad i” nowojorskiej aranżacji sypialni. Mieszkańcy Upper East Side uwielbiają szklane elementy w postaci luster, przeszkleń regałów i szaf, wazonów, a także designerskich bibelotów. One wszystkie nadają wnętrzu lekkości i sprawiają, że w sypialni panuje jeszcze bardziej przytulny klimat. Kolejnym charakterystycznym dodatkiem jest metal w kolorze srebra lub złota. Warto w tym miejscu postawić na minimalistyczne oświetlenie, ramki na zdjęcia oraz ramy obrazów. Ozdobne poduchy oraz pledy to z kolei elementy, których kolory powinny przełamywać stonowane barwy aranżacji. Tę samą funkcję mogą spełniać  również niewielkie dywany, imitujące futra. Tak skomponowane dodatki nadadzą każdej sypialni nowojorskiego sznytu stylowej dzielnicy Upper East Side.