„Podejdź bliżej!” dotyka i emanuje ciepłem

Fot. Colornetwork

 

Colornetwork firmy Bünde stworzyła „Come Closer!” w beżowym odcieniu. definiuje swój siódmy „Trwały kolor”. Zaangażowani eksperci, Peter Ippolito i Verena Schiffl (Ippolito Fleitz Group), a także Joon-Mo Lee i Veronika Schmidt-Schäffer (Phoenix Design), znaleźli pocieszający i rozgrzewający kolor na czasy kryzysu. W oświadczeniu jury czytamy dosłownie:

„Zauważalna tęsknota społeczeństwa za międzyludzką bliskością, dotykiem i bezpieczeństwem zainspirowała stworzenie wyjątkowo zmysłowego koloru „Come Closer!” jako Sustained Color No. 7. Fizyczność tego odcienia dotyka nas głęboko i emanuje ciepłem. Kolor pełni zatem podstawową funkcję , ponieważ doświadczenia dotykowe są naturalną i niezbędną potrzebą w relacjach między ludźmi a ludźmi, ludźmi a materiałem, ludźmi a przestrzenią.

Zdaniem ekspertów „Come Closer!” sprawia, że ​​materiały w wyjątkowy sposób ożywają i stają się fizyczne. Katrin de Louw, założycielka i inicjatorka Colornetwork, jest zachwycona efektem: „Ten kolor ma osobowość, ale nie można go przypisać do żadnej płci. Swoją ambiwalencją zaskakuje także profesjonalistów zajmujących się wnętrzami swoją wszechstronnością w łączeniu materiałów”.

Interdyscyplinarna sieć Colornetwork, w skład której wchodzi już 35 firm z branży meblarskiej, uważa, że ​​kolor jest trwały i co roku wybiera „Sustained Color”, który ma promować trwałe wartości architektury i stylu życia. Holistyczne podejście wyjaśnia powiązana z nim „historia zapachu”, która interpretuje kolor z perspektywy węchowej. Znani partnerzy sieciowi opracowują produkty w kombinacjach kolorystycznych i dbają o przejrzystość. Marka, założona przez Trendfilter w 2020 roku, wspiera także ochronę środowiska, zrównoważony rozwój i chce przeciwdziałać koncentracji rynku.