Odnawianie mebli tapicerowanych tylko z kameleon.pro!

Odnawiaj, nie wyrzucaj! Bądź bohaterem DIY we własnym domu. Nie kupuj nowych mebli, przerabiaj i przywracaj je do życia! Powodów, które skłaniają nas do całkowitej wymiany mebli tapicerowanych jest naprawdę wiele. Są nimi np. trwałe uszkodzenia tkaniny obiciowej, takie jak plamy, których nie da się usunąć, rozcięcia i przetarcia czy obdrapane nogi. Być może jesteśmy właścicielami kilkunastoletniej kanapy, która choć wygląda jak nowa mogła się nam po prostu znudzić. Dzisiejsze czasy pchną nas w ciągły ruch i potrzebę wprowadzania zmian, także w naszych wnętrzach.

 

Odnowiony fotel obity tkaniną z kolekcji PIXEL

Choć najprościej jest pozbyć się mebla, który przestał cieszyć nasze oko mimo nienaruszonej konstrukcji i ogólnego dobrego stanu, coraz więcej osób decyduje się na samodzielne odnawianie lub zlecanie naprawy i wymiany tapicerki fachowcom.

Jeśli dasz się ponieść fantazji i zainteresujesz się sektorem DIY zaoszczędzisz nie tylko sporo pieniędzy, ale także będziesz mógł pochwalić się kreatywnie urządzonym wnętrzem. Meble odnawiane własnoręcznie są nie tylko oryginalne, ale także mają swoją własną historię. Zatem od czego zacząć? Z pomocą przychodzą nam blogi np. http://simplyhomeabout.blogspot.com czy http://segritta.pl, gdzie krok po kroku pokazane jest jakich narzędzi
i komponentów używać.

Doskonale wiemy, że to właśnie tkanina ostatecznie decyduje o walorach estetycznych i bezpośrednio wpływa na komfort użytkowania. Z ponad 100 różnorodnych kolekcji tkanin obiciowych dostępnych w kameleon.pro możesz wybrać dokładnie te, które w pełni odzwierciedlają twoje potrzeby odnośnie wzoru, koloru i faktury.
Kupując gotowe meble w salonie rzadko zdarza się, że w 100% oddadzą one twój indywidualny charakter.
Dzianina, plusz czy aksamit? Ciepło i miękkość? Jesteś miłośnikiem ekologicznych rozwiązań i cenisz naturalny skład? Kolekcja tkanin obiciowych Clark od Toptextil  z dodatkiem wełny jest zatem idealnym rozwiązaniem.

Choć nadal wolimy omijać jasne odcienie tapicerki, teraz nie musimy obawiać się kłopotów w utrzymaniu czystości.
Większość tkanin wyprodukowana jest w technologii Cleanaboo, która ogranicza do minimum wchłanianie płynów,
a czyszczenie tapicerki sprowadza się do usunięcia uformowanych kropel za pomocą suchej ściereczki.
Więcej o Cleanaboo tutaj: www.cleanaboo.pl

Nowoczesne lub klasyczne detale w postaci szklanych guzików ze szlifem diamentowym, barokowych pinezek czy tytanowych listew dekoracyjnych potrafią zdziałać cuda, a w smutnym i oklepanym fotelu odnajdziesz dawny blask. Sprawdź nasze propozycje:

http://www.sklep.kameleon.pro/category/pinezki?horizontal

http://www.sklep.kameleon.pro/category/guziki-guziki-szklane-ozdobne

Często zdarza się, że to nie wygląd tkaniny decyduje o tym, że stary narożnik czy sofa przestały się nam podobać. Może wystarczyłoby wymienić niemodne nogi, które nie pasują do wizerunku naszego salonu? Jeśli w pomieszczeniach królują chromowane elementy mosiężne nogi mogą drażnić nas w takim stopniu, że sofa wyląduje na śmietniku.
Toporne i masywne nogi narożnika w salonie, który urządzony jest w delikatnym i lekkim stylu mogą już zwyczajnie nie pasować.
Warto je po prostu wymienić, co z łatwością zrobisz samodzielnie.
Sprawdź naszą ofertę nóg meblowych: http://www.sklep.kameleon.pro/category/nogi-meblowe-nogi-metalowe

Wszystkie potrzebne narzędzia i akcesoria do wymiany tapicerki znajdziesz w kameleon.pro.

 

Zachęcamy do naprawy, dobierania tkanin i akcesoriów. Już pierwszy odnowiony mebel daje ogromną satysfakcję!

 

Hurtownia tapicerska kameleon.pro

Ul. Jagiellońska 27A

34-130 Kalwaria Zebrzydowska

Tel. 33 47 66 555

www.kameleon.pro

www.sklep.kameleon.pro

 

Mechanizmy zagłówkowe i podłokietnikowe

 

Szeroki wybór tkanin w technologii Cleanaboo od Toptextil

Autor: Agnieszka Smoleń