Fargotex prezentuje ekologiczne kolekcje tkanin

Ziemia to nasz wspólny dom. Powinniśmy dbać o nią, bowiem „wypożyczamy ją od przyszłych pokoleń”. Tymczasem postęp technologiczny i przemysłowy degraduje środowisko naturalne. Żyjemy w dobie realnego zagrożenia katastrofą klimatyczną. Zanieczyszczenia spowodowane działalnością człowieka są coraz poważniejsze, a ich skutki odczuwa przyroda i my sami. Na szczęście świadomość ludzi stopniowo rośnie i bycie eko staje się coraz popularniejsze. Duża w tym zasługa firm promujących recykling i wdrażających „zielone” programy, mające na celu zmniejszenie produkcji i wykorzystania plastiku, ograniczenie zużycia wody, minimalizowanie śladu węglowego, korzystanie z energii odnawialnej oraz wytwarzanie produktów w systemie gospodarki obiegu zamkniętego.

Dokładnie w takim duchu powstała kolekcja tkanin SAVE THE PLANET od Fargotex. Chcąc dołożyć swoją cegiełkę do dbałości o planetę, stworzyliśmy materiał pochodzący w 100-procentach z recyklingu! Nasza zrównoważona produkcja pozwala ograniczyć zużycie wody i energii elektrycznej, a także zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

SAVE THE PLANET to kolekcja tkanin stworzona z myślą o środowisku i jego ochronie. Troska o naszą planetę została wyrażona w tkaninach pochodzących z recyklingu, których zrównoważona produkcja pozwala ograniczyć zużycie wody i energii elektrycznej oraz zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Paleta kolorystyczna nawiązuje do wyjątkowych miejsc i zjawisk występujących na Ziemi. Tkaniny z tej kolekcji udoskonalone zostały właściwościami Magic Home: łatwym czyszczeniem wodą, utrudnionym wchłanianiem płynów, pet friendly i virus protect. Tkaniny kolekcji Save the Planet są bezpieczne dla ludzi oraz środowiska.

Aura Italia jest małą, sentymentalną pocztówką z podróży po najpiękniejszych rejonach Włoch. Aura Italia to kolekcja tkanin oparta na naturalnych włóknach, takich jak bawełna, len i wiskoza. Ich surowość podkreślają wyraziste sploty, w których przeplatają się przędze bouclé, szenilowe oraz cała gama przędz nieregularnie skręconych. Uformowane w nietuzinkowe wzory. Tkaniny z kolekcji Aura Italia podkreślają piękno wnętrz, przywołując jednocześnie wspomnienia z najpiękniejszych rejonów letnich, słonecznych, przesyconych feerią kolorów Włoch. Jednocześnie tkaniny posiadają właściwości Magic Home charakteryzujące się : łatwym czyszczeniem wodą oraz utrudnionym wchłanianiem płynów.

Four Seasons to kolekcja tkanin zainspirowana zmiennością czterech pór roku, które następując po sobie przeobrażają otaczającą nas naturę w paletę różnorodnych barw. Kolekcję wyrażają cztery linie kolorystyczne: lekkie pudry i subtelne pastele wiosennych dni, słoneczne i intensywne barwy lata, jesienne, rude tony przeplecione szarościami oraz mroźne, zimowe błękity i biele. W kolekcji odnajdziemy struktury z przędz szenilowych i boucle, odzwierciedlające naturę: Luna, oznaczająca po łacińsku księżyc, zawiera połyskującą przędzę, Nebbia odzwierciedla mgłę, wyróżnia się unikatowym, wyrazistym splotem, Bloom to w tłumaczeniu z angielskiego rozkwit, który jest lekkim i subtelnym połączeniem przędz szenilowych i boucle, Tulia – tkanina szenilowa o dwubarwnej przędzy oraz Tierra, która po hiszpańsku oznacza ziemię – to welwet dzianinowy stanowiący idealne tło dla pozostałych tkanin, dzięki głębokim wybarwieniom i efektowi subtelnego opalizowania. Połączenie splotów tkanin z kolekcji Four Seasons z atrakcyjnym i harmonijnym zestawem barw, pozwala tworzyć przytulne i spójne aranżacje wnętrzarskie. Poszczególne linie kolorystyczne są podpowiedziami jak łączyć i zestawiać różne rodzaje i kolory tkanin. Unikatowym wzorom i odcieniom towarzyszy najwyższa jakość i funkcjonalność właściwości Magic Home : łatwe czyszczenie, utrudnione wchłanianie płynów, pet friendly oraz virus protect, które zapewniają trwałość, komfort i wygodę użytkowania na co dzień.

www.fargotex.pl