Davis z nowościami i nagrodą na 4 Design Days

Firma Davis zaprezentowała nową odsłonę swojego wizerunku na 4 Design Days w Katowicach. Po raz pierwszy na rynku krajowym przedstawiła swoje tegoroczne nowości, w tym wyjątkową linię tkanin funkcjonalnych Smart Fabrics by Davis. Zwiedzający, profesjonaliści i wielbiciele designu oraz pięknych wnętrz, mogli oglądać nowe kolekcje i bestsellery firmy na wyjątkowej, nowoczesnej ekspozycji w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.


W tym roku wydarzenie zgromadziło około 300 wystawców, a ekspozycja zajęła przestrzeń w Międzynarodowych Centrum Kongresowym oraz w katowickim Spodku. Edycja 2018 była wyjątkowa – dla organizatorów względu na większą skalę w porównaniu z ubiegłymi latami, jak i dla firmy Davis, która po raz pierwszy zaprezentowała na krajowym rynku swoje nowości, w tym tkaniny łatwoczyszczące i utrudniające wchłanianie cieczy Smart Fabrics by Davis. Jedna z kolekcji firmy – linia welwetów Riviera w wersji pikowanej, otrzymała też nagrodę w konkursie Meble Plus Produkt Roku 2018. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w trakcie wieczornej gali pierwszego dnia targów. Nagrodę w imieniu firmy odebrała Ewa Podhajska, Marketing Manager firmy Davis.

Alternatywa dla marek luksusowych

Davis to marka z tradycją, która od lat współpracuje z sukcesem z producentami mebli, projektantami i architektami wnętrz.  Wyjątkowe, piękne kolekcje firmy to doskonały dowód na to, że realizacja z mniejszym budżetem nie musi oznaczać kompromisów stylistycznych. Nowości firmy prezentują spójną, niebanalną kolorystykę opartą na trendach. Docenione przez jury konkursu Meble Plus Produkt Roku pikowanie, jak również i drukowanie na tkaninach, które to usługi firma oferuje i wykonuje w swoim zakładzie produkcyjnym w Bielsku-Białej, to sposób na wprowadzenie czasem tradycyjnych, czasem bardzo nowoczesnych wzorów, dających efekt 3D. Na 4 Design Days to właśnie printy wzbudzały największą ciekawość odwiedzających stoisko firmy Davis. Od retro kwiatów, przez geometryczne wzory, aż po różne rodzaje designerskich krat – to tylko część oferty. Co ważne – printy na tkaninach firmy Davis to efekt współpracy z projektantami, ale firma daje możliwość drukowania wzorów, które proponują sami klienci.

Davis jest Smart

Davis to firma otwarta na światowe tendencje i potrzeby swoich klientów. Czerpie inspiracje z tradycji, własnych doświadczeń oraz kreatywności projektantów i architektów. Stale się zmienia i doskonali ofertę, czego dowodem jest chociażby nowa linia tkanin funkcjonalnych Smart Fabrics by Davis. Linię tworzy kilka kolekcji o ciekawej, bogatej kolorystyce i wyjątkowych właściwościach użytkowych – dzięki specjalnym powłokom tkaniny są łatwe do czyszczenia i zabezpieczone przed wchłanianiem wody. To doskonała alternatywa dla proponujących takie rozwiązania zagranicznych marek.

Porozmawiajmy o trendach

4Design Days to także spotkania, wystawy, prelekcje i rozmowy. Firma Davis brała udział w panelu dyskusyjnym poświęconym tkaninom, prowadzonym przez projektanta wnętrz Artura Indykę. Monika Fedor, Product Manager firmy Davis, opowiadała, jak za pomocą tkanin można budować aranżację i styl wnętrza, wydobywać zalety pomieszczenia i ukrywać jego wady. Duża część prezentacji poświęcona była kolorom. – Wszyscy wiemy, że biel i szarość to królowe minimalizmu. Jednak jako producent tkanin zapraszamy też do zabawy we wnętrzu. Nie bójmy się energii – przekonywała Monika Fedor. – Era surowych wnętrz się kończy. Modne stają się intensywne, ale nieoczywiste, przełamane barwy, stosowane na dużych powierzchniach: szlachetne odcienie czerwieni, szałwiowa zieleń, odcienie od rdzy, przez kolor pomarańczowy po ceglany, granat, głęboka zieleń. Ważny jest trend 3D, dlatego nasze tkaniny są przestrzenne – oświetlone, pokazują swoją strukturę. Naszym sposobem na 3D i modne geometryczne wzory jest również pikowanie – dodaje Monika Fedor.

4 Design Days były doskonałą okazją do odsłony nowego wizerunku firmy Davis. Po raz pierwszy firma zaprezentowała swoje nowości w styczniu 2018 na międzynarodowych targach Heimtextil we Frankfurcie.

DAVIS – specjalizujemy się w produkcji tkanin do wnętrz. Inspirujemy i umożliwiamy realizacje niepowtarzalnych projektów i aranżacji w każdym budżecie. Naszą siłą jest doświadczenie, które traktujemy jako punkt wyjścia do dalszego rozwoju.

Tworzymy autorskie kolekcje tkanin o zróżnicowanych teksturach i bogatej kolorystyce. Nasze tekstylia pomogą aranżować wnętrza w dowolnej stylistyce, a dodatkowe możliwości produkcji deseni oraz pikowań zachęcą do zabawy kolorem i wzorem.

Własny park maszynowy pozwala nam przygotowywać rozwiązania szyte na miarę, bazujące na przetestowanych przez nas technologiach, a magazyny i oddziały w wielu krajach na jeszcze lepszy kontakt z klientem. Wykorzystaj potencjał naszych tkanin. Zapraszamy do współpracy.