10 innowacyjnych projektów polskich mebli na targach Warsaw Home

Podczas tegorocznej edycji targów Warsaw Home na stanowisku CODE design zostanie zaprezentowanych 10 wyjątkowych kolekcji mebli polskich firm, biorących udział w projekcie Granty na dizajn. Inicjatywa łącząca cenionych projektantów wzorniczych z polskimi przedsiębiorstwami meblarskimi jest formą wsparcia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw meblarskich w Polsce.

Projekt Granty na dizajn umożliwia polskim firmom meblarskim stworzenie unikalnych kolekcji z pomocą profesjonalnych projektantów i design managerów. To nie tylko źródło praktycznej wiedzy dotyczącej projektowania wzorniczego mebli, ale również cykl szkoleń z zakresu szeroko pojętego designu, od trendów społecznych, konsumenckich i technologicznych, po komunikację oraz dystrybucję i sprzedaż. Uczestnicy zgłaszający się do programu musieli posiadać własne zaplecze do produkcji seryjnej oraz możliwość wdrożenia nowego wzoru. Granty na dizajn, realizowane przez biuro strategiczno-projektowe CODE design, były przeznaczone dla firm, które wcześniej nie korzystały z usług profesjonalnych projektantów mebli. Wystawa na międzynarodowych targach jest zwieńczeniem całego procesu projektowego mebli.

Polski wzór, polska produkcja
Między 3 i 6 października podczas targów Warsaw Home będzie można zobaczyć 10 projektów przygotowanych w ramach projektu Granty na dizajn. Projekty różnią się wymiarami, wykorzystanymi materiałami i przeznaczeniem, jednak łączy je zgodność z najnowszymi światowymi trendami, co w znaczący sposób wpłynie na odbiór polskich kolekcji nie tylko w kraju, ale i za granicą.

W hali F Ptak Warsaw Expo na gości będzie czekać:
• kolekcja mebli dla dzieci Kandu, zaprojektowana przez Jakuba Korfantego,
• siedzisko do aktywnego siedzenia od firmy Pilch Innowacje i Pawła Mularczyka,
• kolekcja stolików z siedziskiem przygotowanych przez Agę Przepiórzyńską dla przedsiębiorstwa Wicker,
• modułowa sofa MK desing i Klaudii Gołaszczyk,
• kompozycja modułowych mebli Aleksandra Palki dla firmy Prohan,
• zestaw składający się z leżanki, stolików oraz taboretów od Loftem i Michała Biernackiego,
• meble eventowe Amandy Walaszek od Adezo,
• zestaw mebli Kocot Kids dla dzieci przygotowany przez Agatę Gancarczyk,
• modułowy mebel B-Line projektu Michała Tokarskiego,
• zestaw nowoczesnych mebli skrzyniowych firmy Meble Olejnikowski, zaprojektowany przez Michała Kozłowskiego.
Wszystkie projekty można także zobaczyć na stronie:

Projekty

Granty na dizajn
Targi Warsaw Home, 3-6.10.2019
hala F, stanowisko F2.14
Ptak Warsaw Expo
Aleja Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn

Działanie Granty na dizajn jest elementem Programu Polskie Meble, koordynowanego przez Polski Fundusz Rozwoju. W rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju branża meblarska została określona jako jedna z polskich specjalizacji przemysłowych. Projekt odbył się w ramach Poddziałania 2.4.1. Centrum analiz i pilotaży instrumentów inno_LAB Pilotaż „Granty na dizajn” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt zrealizowało biuro strategiczno-projektowe CODE design.